| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking/Wireless |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | No |
| Synchronizing Capability | Yes |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.3" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 9.3" |
| Weight (Approximate) | 14.96 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Bar Code Scanners:
|