HP 340U1AA Etikettendrucker
340U1AA
Modell auswählen
Hauptmerkmale
-
Ausrüstungsformat: Desktop
-
POS: Ja
-
Verbindung: USB, Ethernet
-
Drucktechnologie: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 9.84 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage | Desktop |
| Features | Compact |
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 41.1 Year |
| Mean Cycles Between Failures (MCBF) | 65000000 |
| Character Sets |
|
| Print Head Life | 150KM |
| Fonts Included |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Cutting Method | Automatic |
| Cutter Life | 1500000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Receipt |
| Maximum Roll Diameter | 3.27" |
| Maximum Label Width | 3.13" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 41°F (5°C) - 113°F (45°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards | EMI FCC Class A, ICES-003 Class A, Safety Standard UL62368-1/CSA C22.2 No.62368-1 |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |