Zebra DS3608-XR60003VZWW Barcodescanner
DS3608-XR60003VZWW
Modell auswählen
Hauptmerkmale
-
Robust: Industrial
-
Bereich: Extended Range
-
Verbindung: Bluetooth
-
Scanner-Funktionalität: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
2D:
Digimarc:
IUID Support:
|
| Scan Engine Model | SE58 |
| Light Source | Laser |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scan Pattern | Area |
| Scanner Range | Extended Range |
| Scanning Distance | 104.99 ft |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 42° |
| Field of View (Vertical) | 27° |
| Reading Angle (Skew) | 60° |
| Reading Angle (Pitch) | 60° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Drop Specification |
|
| Minimum Print Contrast | 25% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 100 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 0.20" |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | White |
| Air Electrostatic Discharge (+/-) | 25kV |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Standby Current | 100 mA |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 3100 mAh |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -22°F (-30°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Color Family | Green |
| Product Color | Industrial Green |
| Durability |
|
| Height | 7.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 10.86 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| Application/Usage |
|
ds3600-xr.pdf DS3608-XR60003VZWW
ds36x8-sr.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-hd.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dp.pdf MOD-DS3608
ds36x8-er.pdf MOD-DS3608
ds36x8-dpa.pdf MOD-DS3608