Zebra DS2208-SR6U2100SGW Handheld Barcode-Scanner
DS2208-SR6U2100SGW
Modell auswählen
Hauptmerkmale
-
Gehäusefarbe: White
-
Konnektivität: Corded
-
Verbindung: USB
-
Scanner-Funktionalität: 2D, Imager
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Rate | 30 scan/s |
| Scan Pattern | Omni-directional |
| Scanner Range | Standard Range |
| Scanning Distance | 14.50" |
| Cable Type Included | USB |
| Stand Included | Yes |
| Field of View (Horizontal) | 33° |
| Field of View (Vertical) | 25° |
| Reading Angle (Skew) | 65° |
| Reading Angle (Pitch) | 65° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Motion Tolerance | 5 in/s |
| Maximum Ambient Light | 107600 lux |
| Drop Specification | Designed to withstand multiple drops at 5.0 ft./1.5 m to concrete |
| Minimum Print Contrast | 25% |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Color Family | White |
| Product Color | Nova White |
| Height | 6.5" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 5.70 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP42 |
| Application/Usage |
|
ds2200-new.pdf DS2208-SR6U2100SGW
ds2200-new.pdf MOD-DS2208