Elo E991102 Alles-in-Einem
E991102
Modell auswählen
Key features:
- Compact 15" **All-in-One Touchcomputer** with integrated peripherals
- **Silent, fanless design** ideal for POS, kiosk, and POI applications
- **Industry-standard VESA mounting** options for versatile installation
- Choice of touch technologies: **AccuTouch**, **Carroll Touch Infrared**, **IntelliTouch**, or **Acoustic Pulse Recognition**
- Multiple connectivity options: **1 Ethernet**, **2 Serial**, and **4 USB 2.0 ports** for expansion
- Designed for public use with **user-friendly lockout controls** and hidden cables
Specifications:
- Processor: Intel Celeron M 1GHz
- Memory: 512MB DDR2 (expandable to 1.5GB)
- Operating Systems: Windows XP Professional, Windows Embedded for POS
- Display: 15.0 in. diagonal, Resolution: 1024 x 768
- Touchscreen Options: AccuTouch, IntelliTouch, Carroll Touch, APR
- Ports: 2 x RS232, 4 x USB 2.0, 1 x Ethernet, 1 x VGA, Cash Drawer Port
- Dimensions: 355 mm (W) x 286 mm (H) x 278 mm (D)
- Weight: 7.8 kg (17.2 lbs)
- Warranty: 36 months for the touchcomputer
Hauptmerkmale
-
POS: Ja
-
Verbindung: USB, Serial
-
Bildschirmtyp: No
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron M |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | 40 GB |
| Hard Drive Interface | SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Customer Display | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Modem (RJ-11) | Yes |
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| PS/2 Port | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Serial Port | Yes |
| VGA | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Magnetic Stripe Reader | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows XP Professional |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 11.3" |
| Width | 14" |
| Depth | 11" |
| Weight (Approximate) | 17.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
elo-all-in-one-touchcomputers.pdf E991102
elo-all-in-one-touchcomputers.pdf MOD-ELO-ALL-IN-ONE-TOUCHCOMPUTERS