Durabook R1A8D0BHAAXX Tablets
R1A8D0BHAAXX
Modell auswählen
Key Features:
- 11.6" FHD DynaVueⓇ SR display with 1000 nits
- 24-hour hot-swappable battery
- Multiple I/O options for enhanced connectivity
- MIL-STD 810H certified for durability
- 10-point capacitive multi-touch panel with various touch modes
- 3-year Accidental Damage Warranty
Specifications:
- Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
- Processor Options:
- Intel Core™ i7-10510Y vPro™M
- Intel Core i5-10310Y vPro™M
- Memory: 8GB up to 16GB (1866MHz DDR3)
- Storage Options:
- 128GB NVME PCIE SSD
- Optional 256GB/512GB/1TB PCIE SSD
- Weight: 2.99lbs
- Dimensions: 12.48" (L) x 8.47" (W) x 0.94" (H)
- Camera: Integrated 2.0 MP front-facing camera
- Connectivity: Intel Dual Band Wireless AC, Bluetooth v5.0
- Environmental Ratings: MIL-STD 461G, IP65
Hauptmerkmale
-
System: Windows
-
Robust: Industrial
-
Verbindung: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Pentium |
| Processor Model | 4417U |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Card Supported |
|
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 64 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 11.6" |
| Display Screen Technology | DynaVue |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 610 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 3950 mAh |
| Maximum Battery Run Time | 8 Hours |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.8" |
| Width | 11.7" |
| Depth | 7.6" |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features | Water Resistant |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
u11.pdf R1A8D0BHAAXX
u11.pdf MOD-DURABOOK-U11