Datamax EP2-00-0J000P00 Etikettendrucker
EP2-00-0J000P00
Modell auswählen
Hauptmerkmale
-
Ausrüstungsformat: Desktop
-
Gehäusefarbe: Grey
-
Verbindung: Serial, USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.25" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features | Audible Alert |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 32 MB |
| Memory Technology | DRAM |
| Flash Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Parallel Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor | Adjustable Media Sensor |
| Media Thickness | 10 mil |
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.40" |
| Ribbon Core Size | 1" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Warm Gray |
| Height | 7.4" |
| Width | 8" |
| Depth | 11.1" |
| Weight (Approximate) | 5.29 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
Logiscenter_Datamax_E_Class_MarkIII.pdf EP2-00-0J000P00
Logiscenter_Datamax_E_Class_MarkIII.pdf MOD-E-4206P