Datamax 200333-100 Etikettendrucker
200333-100
Modell auswählen
Key Features:
- Compact and Ergonomic Design: 35% smaller than competitors for maximum portability.
- Wireless Connectivity: Supports both **802.11b/g** and **Bluetooth®** networking.
- Exceptional Print Quality: 203 dpi resolution for sharp graphics and barcodes.
- Long Battery Life: Prints up to 5,304 labels on a single charge.
- Two-Year Warranty: Industry-leading warranty for peace of mind.
Specifications:
- Dimensions: 6.54" x 4.906" x 2.75"
- Weight: 21.41 oz (printer only)
- Power Source: 7.2V Lithium-Ion (2200 mAh)
- Print Speed: 2" per second
- Operating Temperature: -4° F to 122° F
- Memory: Flash: 4 MBytes, RAM: 2 MBytes
- Battery Life: Approx. 10+ hours on a single charge
- Network Compatibility: IEEE 802.11b/g for wireless printing
- Label Width: 1" to 3"
- Supported Fonts: Various including Bitstream® bitmap fonts
Hauptmerkmale
-
Ausrüstungsformat: Mobile
-
Verbindung: Serial, Bluetooth
-
Drucktechnologie: Thermal Transfer
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 3 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.84" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Features | Belt Clip |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 MB |
| Flash Memory | 4 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size | 2.25" x Roll Paper |
| Maximum Roll Diameter | 2.25" |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 7.2 V DC |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 2200 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Platform Supported | PC |
datamax-oc-series.pdf 200333-100
Impresora_oneil_OC3_DS_EN.pdf 200333-100
datamax-oc-series.pdf MOD-OC-SERIES