Zebra SP72-H Barcode-Scanner Einzelfläche, Horizontal, Multi-Schnittstelle, AUX-Anschluss, Standardreichweite, Mitternachts Schwarz, Checkpoint EAS
SP7208-SH00004DCWW
Modell auswählen
Hauptmerkmale
-
Robust: Commercial
-
Scanner-Funktionalität: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Scanning Distance | 7.64" |
| Features |
|
| Field of View (Horizontal) | 129° |
| Field of View (Vertical) | 76° |
| Reading Angle (Skew) | 70° |
| Reading Angle (Pitch) | 80° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Image Formats |
|
| Maximum Ambient Light | 86100 lux |
| Minimum Print Contrast | 15% |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 3 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 15 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 15 mil |
| Illumination Type | LED |
| Illumination Color | Red |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Multi-interface |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F (0°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 20% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Midnight Black |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 3.4" |
| Weight (Approximate) | 1.84 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP52 |
| Application/Usage |
|
sp72-series.pdf SP7208-SH00004DCWW
sp72-series.pdf MOD-SP72-H