| Product Information | |
|---|---|
| Strap Size | Medium (M)/Large (L) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.4" |
| Width | 4.7" |
| Length | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 4.16 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Zebra WT6000 Wearable Computer |
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |