Zebra CRD-TC2Y-BS5CO-01 Cradles
CRD-TC2Y-BS5CO-01
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | No |
| Synchronizing Capability | No |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 5 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Technology | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Blue |
| Height | 6.7" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 21.3" |
| Weight (Approximate) | 5.97 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Mobile Computers:
|
| Country of Origin | China |