| Battery Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Mobile Printer |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 6800 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 2.4" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 5.4" |
| Weight (Approximate) | 9.88 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Mobile Printers:
|
| Country of Origin | China |