| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Copper |
| Height | 75.5" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 0.3" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |