| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 2250 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 3000 lb |
| Height | 89" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 43" |
| Rack Height | 48U |
| Rack Width | 23" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |