| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2" |
| Width | 5" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Tripp Lite Medical Power Modules:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |