| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 8 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 4096 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB Ports | 10 |
| Number of DisplayPorts | 8 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100V AC to 240V AC |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Rack Height | 1U |
| Height | 17" |
| Width | 8.4" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 6.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |