| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 150 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 1.72" |
| Width | 1.49" |
| Depth | 23.50" |
| Weight (Approximate) | 2.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |