TP-Link TL-WR841N Drahtlose Router
TL-WR841N
Modell auswählen
| Technical Information | |
|---|---|
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 4 |
| Network Band | Single Band |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Broadband Transmission Technology | Ethernet |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| ISM Band | Yes |
| ISM Minimum Frequency | 2.40 GHz |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| Total Number of Antennas | 2 |
| Number of External Antennas | 2 |
| Antenna Gain | 3 dBi |
| Antenna Type | Omnidirectional Antenna |
| Antenna Connector | R-SMA Connector |
| Total Wireless Transmission Speed | 37.50 MB/s |
| Wireless Security |
|
| Encryption Standard |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Fast Ethernet Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| Management Port | Yes |
| Number of Broadband (RJ-45) Ports | 1 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Management |
Web Based Management |
| Security Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.3" |
| Width | 6.9" |
| Depth | 4.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Legal Disclaimer: Actual network speed may be limited by the rate of the product's Ethernet WAN or LAN port, the rate supported by the network cable, Internet service provider factors and other environmental conditions. |