Zebra MS-954-I000R Festmontierte Scanner
MS-954-I000R
Modell auswählen
Key Features
- High Performance: Accurate scanning of poorly printed and low-contrast 1-D symbols.
- Flexible Decode Range: Working range from near contact to over 35 in./88.9 cm.
- Configurable Scan Angles: Adjustable angles of 47° and 35° for versatility.
- Compact & Durable Housing: Designed with mounting holes, LEDs, and RS-232 interface.
- Plug-and-Play Installation: Easy setup reduces development time.
- Software Controlled Triggering: Ideal for unattended or hands-free operations.
Specifications
- Dimensions: 1.02H x 1.93W x 2.31D in (25.9H x 49.02W x 58.67D mm)
- Weight: 1.67 oz. (47.34 g)
- Light Source: Visible laser diode 650 nm
- Scan Rate: 104 scans per second
- Operating Temperature: -4°F to 140°F (-20°C to 60°C)
- Storage Temperature: -40°F to 158°F (-40°C to 70°C)
- Humidity: 5% to 95% non-condensing
- Input Voltage: 5 VDC ± 10%
- Drop Rating: Survives multiple 30 in (76 cm) drops to concrete
- Supported Symbologies: All major 1-D bar codes
Hauptmerkmale
-
Verbindung: Serial
-
Scanner-Funktionalität: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Light Source | Laser |
| Scan Rate | 12 scan/s |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Linear |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Serial |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Fixed Mount |
| Height | 1" |
| Width | 1.9" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 1.67 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
ms954.pdf MS-954-I000R
ms954.pdf MOD-MS954