| Technical Information | |
|---|---|
| Device Function |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 7.1" |
| Weight (Approximate) | 6 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Network |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |