StarTech PRIVSCNMON34W Protection
PRIVSCNMON34W
| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 34" |
| Device Supported | Monitor |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Widescreen | Yes |
| Anti-glare | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Anti-microbial | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Clear |
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Durability |
|
| Height | 13.19" |
| Width | 31.38" |
| Depth | 19.69 mil |
| Weight (Approximate) | 4.41 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |