| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | D-ring |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1.5U |
| Height | 4.40" |
| Width | 2.80" |
| Length | 4" |
| Thickness | 100 mil |
| Weight (Approximate) | 6.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |