| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Box |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 4.50" |
| Width | 5.70" |
| Length | 3.90" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |