| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | No |
| Synchronizing Capability | No |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Features | LED Indicator |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 1 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.6" |
| Width | 4.1" |
| Length | 9.8" |
| Weight (Approximate) | 10.05 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Honeywell Bar Code Scanners:
|
honeywell-granit-1911i.pdf COB02