| Technical Information | |
|---|---|
| AC Plug | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 8 |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.3" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 9" |
| Weight (Approximate) | 9.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features | LED Indicator |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Honeywell 8650376BATTERY Battery |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
lxe-chargers-cradles.pdf 8650377CHARGER