| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 2.01 in/s |
| Maximum Print Width | 4.10" |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 2 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.25" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 7.5" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
cn51-handheld-computer-quick-start-guide-en.pdf 200540-100
cn51-handheld-computer-user-manual-android-en.pdf 200540-100
cn51-handheld-computer-user-manual-windows-en.pdf 200540-100
intermec-cn51.pdf 200540-100