| Storage | |
|---|---|
| Number of Hard Drives Installed | 5 |
| Total Hard Drive Capacity Supported | 3.75 TB |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 1 TB |
| Buffer | 64 MB |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 5 |
| Controllers | |
|---|---|
| Controller Type | Ultra ATA/133 (ATA-7) |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels | 1, 5 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | Ultra ATA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9.5" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 22 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |