Datalogic 942201000 Handheld-Terminals
942201000
Modell auswählen
Key features:
- Large high-visibility color graphic display (3.2 inches) with touch screen
- Multiple keyboards: 50-key alphanumeric, 38-key functional, and 28-key numeric
- Rugged design with 1.5 m (5.0 ft) drop resistance and IP64 sealing
- Advanced wireless communication with Bluetooth® and enterprise-class WLAN support
- Datalogic's patented 'Green Spot' for reliable good-read feedback
Specifications:
- Operating System: Microsoft Windows Embedded Handheld 6.5 / Windows CE 6.0
- Weight: Handheld: 392 g (13.8 oz), Pistol Grip: 482 g (17.0 oz)
- Display: TFT Transflective LCD, 240 x 320 pixels, LED backlight
- Reading Performance: Supports 1D, 2D, and postal codes
- Battery: Removable Li-Ion, 3000 mAh or 5200 mAh options
- Communication: Bluetooth®, IEEE 802.11 a/b/g
- Temperature Operating Range: -10°C to 50°C (14°F to 122°F)
Hauptmerkmale
-
System: Windows
-
Robust: Industrial
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Batch |
| Light Source | Laser |
| Scanner Range | Standard Range |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Drop Specification (To Concrete) | 60" |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | XScale |
| Processor Speed | 312 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Flash Memory | 64 MB |
| Memory Card Slot | Yes |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Resolution | 240 x 320 |
| Display Color | Color |
| Display Screen Type | LCD |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 38 |
| Keyboard Type | Alphanumeric |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Expansion Slot Type | CompactFlash |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows CE 5.0 Professional Edition |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 3300 mAh |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf 942201000
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-quick-guide.pdf 942201000
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf 942201000
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-datasheet.pdf MOD-SKORPIO-X3
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-quick-guide.pdf MOD-SKORPIO-X3
mod-skorpio-x3-datalogic-handheld-terminals-user-manual.pdf MOD-SKORPIO-X3