| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Mount Function |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Chrome |
| Finishing |
|
| Form Factor | Ceiling Mountable |
| Height | 0.35" |
| Width | 4.38" |
| Depth | 4.38" |
| Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Ceiling Tile |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Compatibility |
2" Schedule 40 Extension Column |
| Certifications & Standards | RoHS, TAA |
| Manufacturer Product Class | Columns |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |