| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 21.5" |
| Display Screen Type | Active Matrix TFT LCD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Backlight Technology | LED |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| DVI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| VGA | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System | Linux |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Supply Wattage | 63 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form Factor | All-in-One |
| Height | 12.5" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 2" |
| Height with Stand | 16.70" |
| Width with Stand | 20.20" |
| Depth with Stand | 8.94" |
| Weight (Approximate) | 10.74 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
TCO |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |