Datalogic GD4130-BKK13 Handheld Barcode-Scanner
GD4130-BKK13
Modell auswählen
Key Features
- Fast reading speeds: 325 reads/second for efficient data collection.
- Wide reading range: Reads codes from near contact up to 60 cm (23.6 in).
- Green Spot technology: Provides visual feedback for successful scans.
- Multi-interface options: USB, RS-232, Keyboard Wedge, and IBM 46XX compatibility.
- IP52 rating: Water and particulate sealing for durability.
- Drop resistance: Withstands drops from 1.8 m (5.9 ft).
- 5-Year Factory Warranty: For peace of mind and protection of your investment.
Specifications
- Dimensions: 18.1 x 7.1 x 10.0 cm (7.1 x 2.8 x 3.9 in)
- Weight: 169.0 g (6.0 oz)
- Reading Performance: CCD Solid-State imager with up to 325 reads/sec.
- Operating Temperature: 0 to 55 °C (32 to 131 °F)
- Storage Temperature: -20 to 70 °C (-4 to 158 °F)
- Humidity: 0-90% non-condensing
- Light Source: Dual LED Array (630 - 670 nm)
- Drop Resistance: Withstands drops from up to 1.8 m (5.9 ft)
Hauptmerkmale
-
POS: Ja
-
Gehäusefarbe: Black
-
Konnektivität: Corded
-
Verbindung: Serial, USB
-
Scanner-Funktionalität: 1D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability | 1D |
| Barcode Symbology Supported |
1D / Linear Codes:
|
| Image Sensor Type | CCD |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color | Black |
| Height | 7.1" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 6 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
mod-gd4100-datalogic-handheld-readers-datasheet.pdf GD4130-BKK13
mod-gd4100-datalogic-handheld-readers-user-manual.pdf GD4130-BKK13
datalogic-gryphon-i-gd4100-datasheet.pdf GD4130-BKK13
mod-gd4100-datalogic-handheld-readers-datasheet.pdf MOD-GD4100
mod-gd4100-datalogic-handheld-readers-user-manual.pdf MOD-GD4100