OPTICON, L-22X, 2D IMAGER, USB, STAND, WHITE
L22XWU1-03
Select model
Main Features
-
Case color: White
-
Connection: USB
-
Scanner Capability: 2D
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
BARCODE (1D):
|
| Light Source | LED |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Mode | Trigger |
| Scanning Distance | 12.51" |
| Features |
|
| Stand Included | Yes |
| Reading Angle (Skew) | 65° |
| Reading Angle (Pitch) | 65° |
| Reading Angle (Roll) | 360° |
| Motion Tolerance | 100 in/s |
| Maximum Ambient Light | 100000 lux |
| Drop Specification |
5 ft (1.5 m) drop onto concrete surface |
| Minimum Element Resolution (Code 39) | 5 mil |
| Maximum Element Resolution (Code 39) | 20 mil |
| Minimum Element Resolution (DataMatrix) | 6.7 mil |
| Maximum Element Resolution (DataMatrix) | 10 mil |
| Minimum Element Resolution (PDF417) | 6.7 mil |
| Maximum Element Resolution (PDF417) | 10 mil |
| Memory | |
|---|---|
| Flash Memory | 1 GB |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Type | Cortex A7 |
| Processor Speed | 800 MHz |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Current | 340 mA |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 23°F (-5°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -22°F (-30°C) to 140°F (60°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 0% to 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | ABS/PC |
| Durability | Dust Resistant |
| Height | 2.4" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 5.29 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP42 |
| Application/Usage | Hospitality |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |