Lantronix SGX5150102US Wireless Routers
SGX5150102US
Select model
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Network Standard |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of USB Ports | 1 |
| Number of Serial Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 1" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 12.35 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Wirelss Specifications:
Ethernet Specifications:
Physical Interface:
TruPort Security:
Management Interfaces:
Environmental:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |