Lantronix ED41000P0-01 Wireless Routers
ED41000P0-01
Select model
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of Serial Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 3.8" |
| Width | 17.7" |
| Depth | 12.7" |
| Weight (Approximate) | 1.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |