Zebra DS3678-HD Lector de códigos de barras Inalámbrico, 2D Alta densidad, Bluetooth, IP67, Kit USB, Negro/Verde
DS3678-HD3U4210SFW
Select model
Key Features
- Superior Scanning Performance: Captures every type of DPM and 1D/2D barcode in any condition.
- Ultra-Rugged Design: Survives drops from up to 8 feet, and is dustproof, spray-proof, and waterproof (IP67).
- Advanced Illumination: Features multiple lighting modes for enhanced scanning on reflective and irregular surfaces.
- Long Battery Life: Over 100,000 scans per charge with PowerPrecision+ technology.
- Easy Management: Utilize 123Scan and Scanner Management Service for remote configuration and updates.
Specifications
- Dimensions: Corded: 7.3 in. H x 3.0 in. W x 5.2 in. D; Cordless: 7.3 in. H x 3.0 in. W x 5.6 in. D
- Weight: Corded: 10.72 oz.; Cordless: 14.18 oz.
- Battery: PowerPrecision+ 3100 mAh Li-Ion rechargeable battery
- Operating Temperature: Corded: -22° F to 122° F; Cordless: -4° F to 122° F
- Drop Specification: Survives multiple 8.0 ft. drops to concrete
- Connectivity: Bluetooth Class 1, Version 4.0 (LE)
- Decode Capabilities: Supports 1D and 2D barcodes including QR and DataMatrix
- Sealing: IP65 and IP67 rated for dust and water resistance
Main Features
-
Rugged: Industrial
-
Battery Capacity: High Capacity
-
Case color: Green
-
Range: Short Range
-
Connectivity: Cordless
-
Connection: Bluetooth
-
Scanner Capability: 2D, Imager
-
Battery Features: Rechargeable
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Barcode Symbology Supported |
1D:
|
| Image Sensor Type | Imager |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Product Color | Industrial Green |
| Height | 7.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 5.6" |
| Weight (Approximate) | 14.50 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
USB Cable separate |
| Country of Origin | China |
ds36xx-hd.pdf DS3678-HD3U4210SFW
ds36x8-sr.pdf MOD-DS3678
ds36x8-hp.pdf MOD-DS3678
ds36x8-hd.pdf MOD-DS3678
ds36x8-dp.pdf MOD-DS3678
ds36x8-er.pdf MOD-DS3678
ds36x8-dpa.pdf MOD-DS3678