TP-Link TL-POE10R Wireless Routers
TL-POE10R
Select model
| Power Description | |
|---|---|
| Minimum Output Voltage | 9 V DC |
| Maximum Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Input Ports | 1 x 10/100Base-TX |
| Output Ports | 1 x 10/100Base-TX |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.9" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 2.1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards | FCC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |