| Technical Information | |
|---|---|
| Directivity | Omni-directional |
| Operating Frequency Range |
|
| Antenna Gain (Isotropic) | 5 dBi |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Connector Type | SMA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 1.97" |
| Width | 2.36" |
| Form Factor | Panel |
| Weight (Approximate) | 1.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Cellular Network |
| Compatibility | Sierra Wireless Airlink Wireless Gateway |