APU-9000-C Series Kiosk Printer, USB
APU-9347-C02U-E
Select model
Main Features
-
POS: Yes
-
Connection: USB
-
Printing Technology: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 9.84 in/s |
| Maximum Print Resolution | 203 dpi |
| Maximum Print Width | 3.15" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Maximum Label Width | 3.25" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | ESC/POS |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.3" |
| Width | 5.4" |
| Depth | 8.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Presenter |
| Platform Supported | PC |
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-datasheet.pdf APU-9347-C02U-E
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-user-manual.pdf APU-9347-C02U-E
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-datasheet.pdf MOD-SEIKO-SMART-LABEL-PRINTERS
mod-seiko-smart-label-printers-seiko_instruments-label-printer-user-manual.pdf MOD-SEIKO-SMART-LABEL-PRINTERS