Lantronix XSDR22000-01 Console & Device Servers
XSDR22000-01
Select model
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Speed | 48 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 KB |
| Memory Technology | SRAM |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 4 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 30 V DC |
| Power Consumption | 2.30 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.2" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 7.41 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |