Juniper Networks MX480-PREMIUM3-AC Wireless Routers
MX480-PREMIUM3-AC
Select model
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 6 |
| Expansion Slot Type | Dense Port Concentrator |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 8U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 14" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 27.8" |
| Weight (Approximate) | 180 lb |
mxr.pdf MX480-PREMIUM3-AC
mxr.pdf MOD-JUNIPER-MX480