8400 8-slot Chassis
JL376A#ABA
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Uplink Port | No |
| Modular | Yes |
| Stack Port | Yes |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 8.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 8U |
| Form Factor |
|
| Height | 13.8" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 26" |
| Weight (Approximate) | 164 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |