HPE Aruba J9822AR Ethernet Switches
J9822AR
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Stack Port | No |
| Port/Expansion Slot Details | 12 x Expansion Slot |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 12 |
| Expansion Slot Type |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 7U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 12.1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 17.8" |
| Weight (Approximate) | 38.10 lb |