HP V1X13AAABA Monitors
V1X13AA#ABA
Select model
Main Features
-
Touch: Yes
| Technical Information | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | WXGA |
| Response Time | 8 ms |
| Response Time Details | 8 ms On/Off |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 9.9" |
| Width | 15.6" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 6.61 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information | Protected by HP, including a 3 years parts, 3 years labor (3/3/0) standard limited warranty. Certain restrictions and exclusions apply. |