FlexPass Reader Wave (Linear, Slim, 5 Inch, Beige)
FP4517A
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Identification Method | Proximity |
| Operating Range | 5" |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 16 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Product Color | Beige |
| Height | 5.5" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 0.8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |
mod-hid-flexsmart-readers-hid-readers-datasheet.pdf FP4517A
mod-hid-flexsmart-readers-hid-readers-datasheet.pdf MOD-HID-FLEXSMART-READERS