Hanwha Vision PNM-9022V Security Camera
PNM-9022V
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Field of View | H: 209°, V: 83.3° |
| Effective Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Number of Sensors | 4 |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 4608 x 1800 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Fixed |
| Maximum Focal Length | 2.80 mm |
| Lens Included | Yes |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Exposure | |
|---|---|
| Shortest Shutter Speed | 1/12000 Second |
| Longest Shutter Speed | 2 Second |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source Type | DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Form Factor | Dome |
| Durability | Vandal Resistant |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Diameter | 10" |
| Weight (Approximate) | 7.05 lb |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | -40°F (-40°C) |
| Maximum Operating Temperature | 140°F (60°C) |
| Maximum Operating Humidity | 95% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |