Fluke Networks LIQ-100 Wireless & Networking
LIQ-100
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Device Function |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Network Standard |
|
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Size Supported | 3.6V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8.5" |
| Width | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 1.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |