iMac MWV13LL/A All-in-One Computer
MWV13LL/A
Select model
Main Features
-
Connection: Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| AI-powered | Yes |
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Apple |
| Processor Type | M4 |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Apple |
| Chipset Model | M4 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 24" |
| Brightness | 500 Nit |
| Screen Mode | 4.5K |
| Screen Resolution | 4480 x 2520 |
| Graphics Controller Manufacturer | Apple |
| Graphics Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Maximum Memory Bandwidth | 120 GB/s |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard Localization | English (US) |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Webcam | Yes |
| Sound System |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 4 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | macOS |
| Operating System | MacOS Sequoia |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Maximum Power Supply Wattage | 143 W |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 18.1" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 9.79 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
iMac comes with 90 days of complimentary technical support and a one-year limited warranty. |