4XEM 4XHDMIREP Wireless Adapters
4XHDMIREP
Select model
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Connector Plating |
|
| Height | 0.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 0.9" |
| Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 3 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |