| Product Information | |
|---|---|
| Label Width | 5/16" |
| Label Length | 5/16" |
| Number of Labels per Roll | 10000 |
| Core Diameter | 3" |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Glossy |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| UV Resistant | Yes |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Pearl White |
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf 10022994
mod-z-select-2000t-zebra-labels-datasheet.pdf MOD-Z-SELECT-2000T