Tripp-Lite U442-DOCK8-GG Accessories
U442-DOCK8-GG
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported |
|
| Number of Displays Supported | 2 |
| Screen Mode Supported | 4K |
| Supported Resolutions |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| USB Type-A | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports | 2 |
| Number of USB Type-A Ports | 3 |
| USB Type-C | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.33" |
| Width | 0.45" |
| Depth | 2.32" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Google Chrome book |
| Brand Compatibility | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| TAA Compliant | No |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |